Sprzedaż internetowa

Sprzedaż internetową swoich książek wdraża coraz więcej księgarń. Jest to przez nich traktowane jako dodatkowy kanał sprzedaży, bardzo wygodny, bo nie absorbujący nadmiernie pracowników (osoba zatrudniona w księgarni zajmuje się dodatkowo obsługą internetu – odpisywaniem na listy klientów, pakowaniem przesyłek), a pozwalający na generowanie jakiegoś dodatkowego zysku. Obecnie sprzedaż internetową możemy spotkać prawie we wszystkich księgarniach, nawet tych, które utrzymują duże stacjonarne sklepy. Za niezaradne i niezbyt dobrze radzące sobie w realiach rynkowych uchodzą te, które takiego sklepu on-line nie mają. Dużą zaletą prowadzenia księgarni i oferowania jej towarów w internecie jest możliwość udostępnienia klientom odbiorów osobistych – klient kupuje książkę w internecie (czasem taniej niż w księgarni) i przychodzi ją odbierać osobiście. Dla klienta to zysk, bo książkę ma o kilka procent taniej, a z drugiej strony nie musi dopłacać za przesyłkę. Księgarni z kolei opłaca się, bo z jednej strony książkę sprzedała, a z drugiej jest nadzieja, że klient kupi coś jeszcze podczas odwiedzania placówki, a w ogóle placówka może mu przypaść do gustu, co zachęci go do częstszych odwiedzin.

Księgarnie naukowe

Od dwóch rodzajów księgarń omówionych wcześniej (specjalistycznych i uniwersyteckich) różnią się w sposób znaczący. Księgarnie naukowe najczęściej działają w dużych miastach i tym samym dużych ośrodkach naukowych. Nie są adresowane do studentów jednej konkretnej uczelni, ponieważ w pobliżu jest ich kilka. Oferta księgarni stara się zaspokoić jak największą ilość potrzeb, stąd sprzedawane są książki z bardzo różnych dziedzin wiedzy, tak, aby wszyscy studiujący mogli tu znaleźć to, co potrzebują. Jeżeli w sprzedaży są książki uczelniane, to jest duża szansa, że znajdą się wydawnictwa z różnych uniwersytetów, akademii i politechnik. Nie koniecznie nawet z działających w tym mieście. Zasięg i różnorodność oferty to też to, co różni księgarnie naukowe od specjalistycznych. Tutaj mamy wiedzę, ale bardzo bogatą, zarówno ze strony nauk humanistycznych, technicznych, przyrodniczych i ekonomicznych. Ponieważ księgarnie naukowe prowadzą działalność w warunkach konkurencji z innymi księgarniami, muszą bardziej starać się o ściągnięcie klienta, stąd na przykład na uczelniach i akademikach rozwieszane są plakaty reklamujące ich, a studentom wręczane są ulotki – na przykład oferujące zniżki.

Księgarnia i kawiarnia

Modne i popularne w ostatnich latach połączenie to zrobienie księgarni i kawiarni w jednym. Połączenie udane, bo niejako naturalne. Wiele osób lubi czytając zjeść coś dobrego, napić się smacznej kawy, coli, soku czy winka. Więc czemu nie zaoferować klientowi tego wszystkiego od razu? Nie zatrzymać go w lokalu dłużej, może mu się bardziej spodoba? Do takiej księgarnio – kawiarni możemy iść w różnych celach. Jedni chcą w spokoju poczytać, więc idą, kupują książkę, czy przychodzą z własną i czytają. Inni lubią posiedzieć przy kawie w atmosferze kawiarnianej, niekoniecznie czytając zjeść, wypić i wyjść. Lub spotkać się z przyjaciółmi. Takim spotkaniom pomaga atmosfera księgarni i ich renoma, często te miejsca uchodzą za klimatyczne i modne. Inni jeszcze przychodzą, ponieważ chcą przejrzeć na spokojnie książkę, zanim podejmą decyzję o jej zakupie. To jest możliwe, często jakieś egzemplarze są dostępne dla klientów. Niektóre księgarnie wręcz prowadza mini biblioteczkę, można książkę pożyczyć, spokojnie przeczytać przy kawie i jeżeli zdecydujemy się na zakup – kupić, jeżeli nie, to nic się nie stanie, po prostu ją oddajemy.

Weltbild.pl

Pod nazwą domeny internetowej kryje się obecnie księgarnia wysyłkowa i stacjonarna Weltbild. Księgarnia dzisiaj ma w ofercie bardzo wiele tytułów. Można z niej korzystać na trzy sposoby – poprzez zamawianie z przysyłanego do domu katalogu (wówczas zamówienie można wysłać pocztą), poprzez zamawiania na stronie internetowej lub poprzez zakupy w jednym ze sklepów sieci. Niestety w sklepikach nie ma pełnej oferty katalogowej czy internetowej. Weltbild sprzedaje wprawdzie książki, ale oprócz nich sprzedaje też bardzo wiele akcesoriów przydatnych w domu, elementów wyposażenia kuchni, ozdób, sprzętów pomagających utrzymać figurę, dbać o ogród, niewielką ilość biżuterii, ubrań i zabawek. Zajmują one znaczną część katalogu i więcej niż połowę oferty sklepowej. Stąd, jeżeli chcemy kupić książkę, to najpierw musimy się upewnić, czy będzie ona w księgarni. Jeżeli jej nie ma, to nie jest to żaden problem. Możemy zamawiając wskazać miejsce gdzie chcemy mieć pozycję dostarczoną – może to być nasze mieszkanie, może to być sklep firmowy. Opłaca nam się to o tyle, że za dostarczenie książek do sklepu nie musimy płacić, odbierając płacimy jedynie koszt książek.

Bonito

Księgarnia, kolejna, która z dużym impetem podbija polski internet. W Bonito możemy robić zamówienia przez internet, ale możemy odbierać je na kilka sposobów. O dziwo, nie jest tu przewidywany w ogóle udział Poczty Polskiej. Jest to chyba jedyna księgarnia polska, która wysyła paczki wyłącznie firmami kurierskimi – DHLem. DPD i Opekiem, a także poprzez paczkomaty Inpostu. Do tego jeszcze można sobie książki odebrać osobiście w trzech miejscach – w dwóch w Krakowie i jednym w Warszawie. Wybrano taki model wysyłki, ponieważ chciano dostarczać klientom książki najszybciej jak to było możliwe. W ofercie księgarni jest około sto tysięcy książek. Dla klientów chętnie i regularnie korzystających z ich usług jest utworzony program Bonito plus, gdzie klient, w zależności od tego ile wydał wcześniej, dostaje rabat. Rabat jest naliczany w oparciu o wcześniejsze pół roku i waha się pomiędzy dwa a pięć procent, w zależności od tego ile wynosiły wcześniejsze zakupy – pomiędzy dwieście a tysiąc złotych. Bonito działa na polskim rynku już ponad siedem lat i jak widać dobrze sobie radzi. Stronę firmy odwiedziło w tym czasie już ponad pięć milionów klientów.

Szukaj
Liberalizm ekonomiczny stanowi dziś część kanonu myśli ekonomicznej. Jest wykładany na uniwersytetach, wciąż rozwijany i adaptowany do zmieniających się warunków ekonomicznych, społecznych i cywilizacyjnych. Zdaniem wielu badaczy i specjalistów finansowych to właśnie ta doktryna miała przesądzający wpływ na rozwój sektora bankowego w Polsce po zmianie ustrojowej w 1989 roku. Dzięki takim procesom, zjawiskom i mechanizmom jak liberalizacja rynku finansowego, prywatyzacja, deregulacja powstał w naszym kraju pluralistyczny rynek usług bankowych, na którym działają w równiej mierze banki komercyjne, spółdzielcze oraz bank centralny. Odejście od centralnego sterowania na rzecz liberalizmu gospodarczego poskutkowało bogatą ofertą produktów bankowych (kart kredytowych, rachunków bankowych, kredytów). Klienci mogą wybierać między bankami uniwersalnymi, wyspecjalizowanymi w obsłudze firm, bankami inwestycyjnymi czy bankami hipotecznymi. Dzięki liberalizmowi gospodarczemu polski rynek bankowy jest stabilny, różnorodny, konkurencyjny i potrafi zaspokoić potrzeby klientów.
finanso wazny element biznesplanu plan finansowy kiedy biznesplan cel biznesplanu sprowadzanie zza granicy t 2 biz finanso interes zagraniczny zostan dobrym filmowcem zostan dobrym fotografem pozycjonowanie stron www tworzenie stron internetowych t 3 biz finanso t 2 indywidualny biznes zalozenie firmy internetowej zalozenie restauracji zalozenie wlasnej firmy straty i korzysci t 4 biz finanso t 3 duza odpowiedzialnosc trudna sprawa szukanie inspiracji wyznacznik statusu glowa pelna pomyslow t 5 biz finanso t 4 czas i kapital zdarza sie plajta drugi krok od czego zaczac trzeba miec charakter t 6 biz finanso t 5 plusy i minusy konkretne dzialania potrzeba funduszow trzeba miec pomysl porady specjalistow t 7 biz finanso t 6 forum biznesowe przygotowania do biznesu biznes internetowy portale biznesowe doradztwo zawodowe t 8 biz finanso t 7 pomysl mlodziezowy zapotrzebowanie na rynku pomysl a dochodowosc wzory pomyslow biznesowych talenty a biznes t 9 biz finanso t 8 uslugi pisania biznesplanu dlaczego wazny jest biznesplan biznesplan wlasnoreczny opis biznesplanu biznes w dobie internetu t 10 biz finanso t 9 zarzadzanie firma obecna sytuacja ekonomiczna planowanie finansow dobra strategia kobieta bizneswoman t 11 biz finanso t 10 mlodzi ludzie a nowy biznes kobieta w swiecie interesow strona glowna oswiecenie ksiegarnie osiedlowe t 12 biz finanso t 11 sprzedaz internetowa ksiegarnie naukowe ksiegarnia i kawiarnia weltbild pl bonito t 13 biz finanso t 12 merlin biblioteka jako alternatywa ksiegarnia selkar naduzycia kazdy sobie moze byc ksiegarnia t 14 biz finanso t 13 ksero i pdfy ksiazka drukowana ksiegarnie sieciowe pierwsze ksiegarnie stacjonarne poczytac w ksiegarni t 15 biz finanso t 14 azymut poczatki ksiegarstwa antykwariat empik dzis flotowy wynajem samochodu t 16 biz finanso t 15 umowa z bankiem tworzenie biznes planu maly dochodowy interes dofinansowanie wlasnego interesu kontrolowanie dzialalnosci gospodarczej t 17 biz finanso t 16 zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza bezpieczne finanse na lokacie wniosek o kredyt inwestycyjny koszt zalozenia firmy uslugi doradztwa strategicznego t 18 biz finanso t 17 przejecie spolek kapitalowych laczenie i przeksztalcanie spolek polityka finansowa panstwa podatek dochodowy od osob prawnych studia na kierunkach biznesowych t 19 biz finanso t 18 sposoby lokowania oszczednosci agencja marketingowa metody promowania firm znaki towarowe firmowe konto walutowe t 20 biz finanso t 19 nabywamy inwestycje kiedy warto otwierac zyciowa rola biznesu dzialalnosc a zainteresowania tworzenie biznesplanu biz finanso t 20